01.jpg
03.jpg
02.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
previous arrow
next arrow

Nadšenci cykloturistiky v spolupráci s UŽITOČNÍĽUDIA, o.z. a mestom Partizánske pozývajú všetkých priaznivcov cykloturistiky na

4. ročník cykloturistického podujatia

BAŤOVIANSKA GALUSKA 2021

Ponúkame vám potulky po okresoch Partizánske, Topoľčany a Bánovce nad Bebravou vhodné pre všetky vekové kategórie, od detí až po cyklistických veteránov.

 

Podujatie plánujeme s prihliadnutím na všetky nariadenia vlády a RÚVZ v súvislosti s Covid 19. Všetky informácie a pravidlá budú včas zverejnené a hygienické pravidlá budú dodržané. Spolu to zvládneme.

 

 I. ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Kedy: 1. august 2021 (nedeľa)
Kde: Námestie SNP Partizánske, pešia zóna

Trasy:
C1 – okruh cca 108 km (prevýšenie 418 m)
C2 – okruh cca 56 km (prevýšenie 236 m)
C3 – okruh cca 31 km (prevýšenie 66 m)
C4 – okruh 1,2 km (detská, bez prevýšenia)

Na trasách C1, C2, C3 budú rozmiestnené občerstvovacie stanice:
C1 – Kulháň, 65. km
C2 – Rybany STK, 31. km
C3 – Rajčany, 18. km

 II. PROGRAM

8:00 – 9:45    Prezentácia  pred Domom kultúry na Námestí SNP v Partizánskom
10:00             Otvorenie podujatia a inštrukcie pred Domom kultúry na Námestí SNP
10:15              Štart trasy C4 – detská (štart a cieľ na Námestí SNP, pred MsÚ) a C5 - najmenšie deti, krátky okruh na pešej zóne
10:30            Spoločný štart pre trasy C1, C2, C3 z Námestia SNP, pred MsÚ
11:30 – 16:00 Cieľ– Reštaurácia a penzión Salaš (ul. Pod Salašom 1857/1, Partizánske). V cieli každého účastníka čaká účastnícky list a občerstvenie (kapustnica, pivo/kofola). Ukončenie podujatia je o 16:00 h, po tomto čase bude cieľ uzatvorený a kancelária zrušená.

 

III. REGISTRÁCIA A ÚČASTNÍCKY POPLATOK

Registračný formulár nájdete na konci tejto stránky alebo v hornom menu. Vypíšte presné údaje vo formulári. Dôležité sú aj kontaktné údaje pre prípadnú komunikáciu. Boli by sme vďační, keby ste čo najviac využili online registráciu vopred. Výrazne nám tým uľahčíte prácu. Online registrácia bude ukončená vo štvrtok 29.7.2021 o 22:00, platby musia byť pripísané na účet najneskôr v piatok 30.7.2021.

Upozornenie: Účastník je zaregistrovaný až pripísaním poplatku na účet. Všetci registrovaní a potvrdení účastníci budú zverejnení pod osobným variabilným symbolom v zozname účastníkov. V cene poplatku je zahrnutá porcia kapustnice + 0,5l pivo alebo kofola a účastnícky diplom.

1.  online registrácia a platba prevodom
     a)  dospelí a deti nad 15 rokov na C1, C2, C3 6,- € / osoba
     b)  deti do 15 rokov v sprievode zákonného zástupcu 2,- € / osoba

2.  registrácia a platba na mieste
     a)  dospelí a deti nad 15 rokov na C1, C2, C3 8,- € / osoba
     b)  deti do 15 rokov v sprievode zákonného zástupcu 3,- € / osoba

3.  deti do 15 rokov na C4 (sprievod nad 15 rokov zdarma)
     a)  online registrácia zdarma
     b)  registrácia a platba na mieste 1,- € / osoba

 

 IV. UPOZORNENIA

 1. BAŤOVIANSKA GALUSKA NIE SÚ PRETEKY! Nemeria sa čas, neurčuje sa poradie, nejde o výhry a ceny.
 2. Každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť, nesie civilnú (občiansku) aj trestnoprávnu zodpovednosť za všetky spôsobené škody. Účastníci sa zriekajú uzavretia tohto ručenia pri každom utrpenom úraze alebo nehode v súvislosti s podujatím, na právo postupovania alebo postih voči usporiadateľovi a ich zmocnencom.
 3. Odporúčame mať počas podujatia pri sebe aspoň fotokópie občianskeho preukazu a preukazu poistenca.
 4. Podujatie sa koná za plnej cestnej premávky, bez zabezpečenia križovatiek, je nevyhnutné dodržiavať pravidlá cestnej premávky
 5. Vek štartujúceho je neobmedzený, deti do 15 rokov sa môžu zúčastniť len v sprievode zákonného zástupcu (platí pre trasy C1, C2, C3), mládež vo veku 15 17,99 rokov musí pri prezentácii v deň podujatia predložiť písomný súhlas zákonného zástupcu. --STIAHNÚŤ--
 6. Trasu C4 môže absolvovať dieťa, ktoré sa vie bicyklovať na dvojkolesovom bicykli bez použitia pomocných koliesok. Deti do 10 rokov MUSIA jazdiť v sprievode osoby staršej ako 15 rokov.
 7. Bicykel má byť v dobrom technickom stave a ideálne mať aj základné servisné vybavenie (duša, pumpa…).
 8. Ochranná prilba je povinná podľa platných predpisov.
 9. Podujatie sa uskutoční za každého počasia.
 10. Po príchode do cieľa je účastník povinný odregistrovať sa.
 11. Ak niekto nedokončí, kontaktuje kanceláriu pretekov, číslo 0905 481 697. Kancelária a cieľ sa rušia o 16:00 h.
 12. V prípade zranenia s nutnosťou zdravotníckeho zásahu volajte na 112 alebo 155, až potom oznámte situáciu do kancelárie podujatia.
 13. Organizátor si vyhradzuje v závislosti od okolností právo upraviť a bližšie špecifikovať niektoré údaje uvedené v týchto propozíciách. Organizátor si rovnako vyhradzuje právo zrušiť alebo prerušiť konanie podujatia v prípade vážneho nebezpečenstva, a to najmä vojny, nepriaznivého počasia, nebezpečenstva teroru alebo iného útoku ohrozujúceho bezpečnosť účastníkov podujatia, resp. z iných vopred nepredvídateľných udalostí a okolností.
  V takomto prípade nemá cyklista nárok na vrátenie účastnického poplatku, resp. jeho časti, nakoľko organizátorovi už vznikli náklady na prípravu podujatia v čase pred samotným momentom prerušenia/zrušenia podujatia. Organizátor však môže po zvážení všetkých okolností a vyčíslení nákladov spojených s prípravou podujatia kompenzovať účastnikovi časť štartovného.

 

V. KONTAKTY

Riaditeľ podujatia:               Július Fendek, 0948 061 060

Registrácia a platby:           Petra Lajchová, 0905 481 697, alebo e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

VI. ĎALŠIE INFORMÁCIE

 • Ak ste zďaleka a nechcete zavčasu ráno cestovať, ponúkame možnosť ubytovania:
 • V mieste registrácie bude otvorená kaviareň a cukráreň.
 • K dispozícii bude verejné WC.
 • Parkovanie pre motorové vozidlá je v nedeľu zdarma v celom meste.