01.jpg
03.jpg
02.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
previous arrow
next arrow

Baťoviansku galusku nezastavili ani hroziace búrky

V prvú augustovú nedeľu ožilo Partizánske opäť cyklistikou. Na programe bol 4. ročník cykloturistického podujatia Baťovianska galuska, ktoré otvoril na Námestí SNP primátor Partizánskeho Jozef Božik. Z oslovených hostí prijali pozvanie členovia niekdajšej zostavy cyklistického oddielu Inter Bratislava Pavel Zeman a Pavol Čambal, ale aj bývalý československý reprezentant v cestnej cyklistike Anton Novosad. Nechýbal ani starosta Žabokriek nad Nitrou Cyril Cabadaj, ktorý podujatie rovnakého druhu pod názvom Žabokreky Tour otváral premiérovo v druhú júnovú nedeľu vo svojej obci.

Baťovianska galuska je spoločná cyklojazda okresmi Partizánske, Topoľčany a Bánovce nad Bebravou. Je určená pre všetky vekové kategórie, od detí až po dospelých. Trasy sa dajú zvládnuť nielen na cestných špeciáloch, ale aj na trekingových, či dokonca horských bicykloch. 
 
Pre najmenšie deti je pripravený 1200 metrový okruh ulicami mesta, mimomestské trasy 108km, 56 km a 32 km zavedú cyklistov do blízkych aj vzdialených dedín, najdlhšia z nich vedie až okolo vodnej nádrže a rekreačného strediska Duchonka.
Podujatie sa koná za každého počasia a je organizované za plnej cestnej premávky. Preto žiadame účastníkov, aby sa správali disciplinovane a dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Tiež upozorňujeme, že podujatie nemá charakteristika pretekov.